Блокувати рекламу чи ні – ваш голос має значення

Після того, як webRequest API перестане працювати, порушиться технологія, завдяки якій працюють такі розширення для блокування реклами, як Adblock Plus, uBlock Origin та Ghostery. Альтернативне API розробляється, але зараз воно не зможе повноцінно замінити webRequest API.

Антивірусні розширення для браузера, батьківський нагляд та багато інших, що забезпечують приватність, також постраждають.

Сюрприз-сюрприз, відгук був гучним і чітким! Багато з вас – користувачі та розробники розширень – почали критикувати Google за обмеження можливості користувачів переглядати веб-сайти без реклами.

Зворотний зв’язок був настільки серйозним, що минулого тижня у Google заявили, що код буде збережено, але він буде доступний лише для корпоративних користувачів.

Блокування реклами – як вибір

Таке рішення Google лежить в основі того, як ми переглядаємо Інтернет. З одного боку, є Google, який відстежує нас, подає нам рекламу та монетизується на нас (щоб відповідати їх бізнес-моделі). З іншого – користувачі, які хочуть піти від нав’язливості, профілювання та надмірного часу завантаження реклами.

Блокування реклами – складна справа. Інтернет побудований на безкоштовному контенті, і ви втратите його частку, якщо приберете рекламу. Ось чому ми не надаємо вбудований блокувальник реклами.

Але Vivaldi також робить все, щоб надати вам вибір. Ми хочемо, щоб ви переглядали Інтернет так, як ви хочете. Ми розуміємо, що багатьом з вас не подобається реклама, і ми з радістю делегували цю функціональність деяким дуже спроможним розширенням.

Що далі

Оскільки Vivaldi побудований на Chromium-коді, те, як ми будемо вирішувати питання зміни API, залежить від того, як Google реалізуватиме обмеження. Нова версія коду Chromium виходить кожні шість тижнів, і вона має бути інтегрована з власним кодом Вівальді.

Після внесення змін до Chromium існує дуже багато можливих сценаріїв.

Відновлення API може бути одним із них. Ми вже відновлювали функціональність раніше.

Якщо API буде видалено зовсім і не буде застосовано гідної альтернативи, ми можемо розглянути можливість створення обмеженого магазину розширень.

Зараз нововведення Google не є остаточним і, ймовірно, зміниться. Можливо також, що альтернативний API згодом зуміє замінити webRequest API.

Хороша новина полягає в тому, що які б обмеження не робили в Google, ми врешті-решт зможемо їх усунути. Нашою місією завжди буде забезпечення вибору.


Джерело: https://vivaldi.com/ru/blog/chromium-ad-blockers-choice/
Текст: Petter Nilsen
Переклад: Kurai
Фото: з відкритих джерел

Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Vivaldi