Три пошукові системи, які не стежать за вами

Все більше і більше пошукових систем пишаються тим, що захищають конфіденційність користувачів, не відстежуючи або обмінюючись пошуковими запитами своїх користувачів.
Більше ніж дві третини сайтів містять приховані трекери Google, а одна чверть – приховані трекери Facebook. Майже все, що ми робимо в Інтернеті (і офлайн також) відстежується, зберігається та обробляється алгоритмами.

Гарні новини! Завдяки посиленому стеженню, порушенням безпеки та поганому зберіганню конфіденційних даних компанії, які не стежать за користувачами, здіймають хвилю. І все більше людей переглядають політику конфіденційності та очікують відповіді від компаній, яким вони довірились.

Пошукові системи, які не стежать за вами

Що стосується пошукових систем, користувачі особливо чутливі до стеження. В недавньому опитуванні 84% користувачів Vivaldi сказали нам, що конфіденційність репутації пошукової системи для них важлива. Зрештою, пошукові системи мають доступ о дуже важливої конфіденційної інформації – вашої історії пошуку. Пошукова система, яка не стежить, не збирає жодних даних користувачів. Крім того така, що анонімізує ваші пошукові запити незабаром після їх завершення.

Користувачів також насторожують пошукові системи, які надають необ’єктивні результати пошуку. У цьому ж опитуванні 82% користувачів Vivaldi сказали, що шукають нейтральні результати пошуку, коли обирають пошукову систему. Коли за вами стежать, ваші дані передаються алгоритмам для створення профілю та для продажу рекламодавцям, з часом алгоритми стають упередженими і показують результати пошуку, які не є об’єктивними. Вони показують вам те, що на їхню думку ви найімовірніше оберете. Врешті-решт вони спіймають вас у пастку, показуючи лише ті речі, з якими ви згодні. Це навіть можна використовувати для політичного впливу.

Хороша новина полягає в тому, що пошукові системи, які не відстежують вас, набирають популярності. Ось три з них.

DuckDuckGo – фокус на приватності

DuckDuckGo не відстежує та не зберігає будь-яку особисту інформацію своїх користувачів. Вони також не стежать за вами за рекламою.

Оскільки DuckDuckGo не збирає дані користувачів, результати пошуку не базується на тому, що да їхню думку ви бажаєте побачити. Якщо двоє людей здійснюють пошук за допомогою DuckDuckGo за одним і тим же пошуковим запитом, вони отримають однаковий необ’єктивний результат. У цьому полягає нейтральність результатів пошуку.

У 2018 році Vivaldi став першим браузером, який додав приватний пошук за замовчуванням та дозволив користувачам встановити пошукову систему за замовчуванням – DuckDuckGo – виключно для приватного перегляду. Під час пошуку за допомогою нашого приватного вікна історія пошуку не відслідковується, а для будь-яких відвідуваних вами веб-сайтів файли cookie та тимчасові файли Vivaldi не зберігаються.

StartPage – анонімне стеження за поведінкою користувачів

Пошуковий сервіс StartPage орієнтований на конфіденційність користувачів, але дещо іншим чином. StartPage використовує пошукову систему Google, але анонімізує відстеження поведінки користувачів. Це означає, що користувачі отримують результати пошуку, та при цьому пошукова система не надсилає будь-яку особисту інформацію на сервери Google.

StartPage також не фільтрує результати на основі минулих пошуків та використаних онлайн-сервісів, тому ви обов’язково отримаєте нейтральні результати пошуку. StartPage має сертифікацію конфіденційності від третьої сторони – EuroPriSe.

Ecosia – пошукова система, яка захищає вашу приватність та ліси

«Ліси потребують охорони так само, як і ваша конфіденційність. Ми обов’язково зробимо і те й інше!» – таке гасло на сторінці Ecosia. Ecosia не створює особисті профілі на основі історії пошуку, і всі пошукові запити анонімізуються протягом одного тижня. Вони не продають дані користувачів або пошукові запити рекламним компаніям та не використовують сторонні трекери, на кшталт Google Analytics.

Крім того, екологічно свідомі користувачі можуть шукати та садити дерева в найбільш небезпечних для навколишнього середовища районах. Ecosia дарує 80% свого прибутку від пошукових оголошень для підтримки програм посадки дерев у всьому світі.

Vivaldi співпрацює з Ecosia з 2017 року. Відтоді наші користувачі посадили дивовижні 150 000 дерев! І кількість дерев щодня зростає.

Ваш вибір пошукової системи має значення

Крім DuckDuckGo, StartPage та Ecosia, існують й інші пошукові системи, орієнтовані на конфіденційність, такі як Mojeek і Qwant.

Вибір вашої пошукової системи – це серйозний вибір. Ви можете захистити свої приватні дані, такі як історія пошуку, використовуючи пошукові системи, які не стежать за вами.

Питання до вас. Які пошукові системи ви використовуєте? Чи турбуєтесь про конфіденційність в інтернеті? Розкажіть про це у коментарях!


Джерело: vivaldi.com/blog
Переклад: Kurai

Comment

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Vivaldi